fbpx
Title Image

Welcome to Yerkaland

YERKA

Welcome to Yerkaland

“Urodziłem się w Toruniu , w 1952 roku. Rodzice byli studentami Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Przyszedłem więc na świat obciążony dziedzicznie i to podwójnie. Moje najwcześniejsze wspomnienia łączą się z zapachami farb, tuszy, papieru, gumek do mazania i pędzli.

W artystycznej współpracy rodziców, to ojciec był nosicielem dobrych pomysłów, a mama bardzo perfekcyjnym wykonawcą. Na szczęście, odziedziczyłem po rodzicach ich jasne strony, przynajmniej na polu sztuki.” Poznajcie prace kolejnego, niezwykłego twórcy – Jacka Yerki.

yerka
Patrząc na obrazy Jacka Yerki zapominamy o codzienności i przenosimy się w baśniowy, przesycony kolorami świat  – Yerkaland. Prace Yerki są nacechowany niesamowitą fantazją, pełne detali i zaskakujących motywów.  Beztroskość to uczucie, które towarzyszy nam w czasie obcowania z obrazami Yerki, nie bez powodu źródłem inspiracji dla malarza jest okres wczesnego dzieciństwa i senne wizje. Połączenie tych dwóch inspiracji zaowocowało bajkowymi, magicznymi pracami, od których nie można oderwać oczu.

yerka
yerka
yerka

yerka
yerka
yerka
Prace Yerki obiegły cały świat, twórczość malarza można było podziwiać na wystawach w Londynie, Dusseldorfie czy Los Angeles. Jacek Yerka to zdobywca wielu prestiżowych nagród, wyróżniony na Biennale Plakatu w Warszawie i Lahti.

yerka
yerka
yerka
yerka

yerka
yerka
Jesteśmy pod wrażeniem prac Jacka Yerki, w szarej codzienności nie ma nic lepszego niż surrealistyczne obrazy dzięki, którym chociaż na moment możemy uciec do Yerkaland i wrócić do czasów dzieciństwa.

zdjęcia: yerkaland.com
facebook.com/Yerkaland
pinterest.com