fbpx
Title Image

The New School, New York

mrsdesign

The New School, New York

W pierwszy dzień marca chcemy podzielić się z Wami projektem studia Intégral Ruediego Baura dla The New School w Nowym Jorku, projektem, w którym główne skrzypce odgrywa typografia.

Intégral Ruediego Baura to studio graficzne z Paryża, które specjalizuje się w tworzeniu systemów identyfikacji wizualnej i wayfindingu dla sektora kultury.

Baur wychowywał się we Francji, studiował w Szwajcarii pod okiem Michaela Baviera. Po ukończeniu studiów Reudi powrócił do Francji gdzie otworzył swoje studio graficzne, które od początku swojej działalności  skupiało się na projektowaniu identyfikacji dla sektora kultury – muzeów, galerii. Pracownia Baura zajmowała się Muzeum Picassa, Luwrem czy Centre Georges Pompidou. Wayfinding, oznakowanie i tożsamość to trzy aspekty, w których specjalizuje się Intégral.

mrs design
Ruedie Baur to guru wayfinding natomiast The New School to prestiżowa uczelnia, która od 1919 roku kształci projektantów, grafików, muzyków czy filozofów. Z założenia takie połączenie musiało zaowocować niezwykłym projektem.

mrs design
Dla nowego budnynku The New School Intégral opracowało font 3D używany w całym budynku jako system wskazujący drogę.

mrs design
Font 3D zostały stworzony na bazie fontu Irma autorstwa Petera Bilaka. Użycie Irmy light i black pozwoliło na grę perspektywą, stworzenie iluzji. Typografia wskazuje kierunek oraz poziomy budynku.

mrsdesign4
mrsdesign5

mrsdesign8
mrsdesign6
mrsdesign7
mrsdesign9

Zaproponowana typografia nadała budynkowi oryginalności, nietuzinkowości, rewelacyjnie wpisała się w kanon architektury The New School.

Sufit schodów wyjściowych również został opracowany przez studio Ruediego Baura. Ową przestrzeń wypełniono tytułami lekcji odbytych na uniwersytecie od 1919 roku. Projekt widoczny jest z zewnątrz budynku, a intensywne barwy przyciągają uwagę przechodniów.

mrs design

mrs design
mrs design

Na koniec mamy radę dla młodych projektantów od Ruediego Baura – “Zacznij od pomysłu, postawy. Nie projektu identyfikacji, która jest w stanie zdusić klienta. Nie myśl, że twój projekt jest ponadczasowy. Nie bój się korzystać z różnych wskazówek, myśl o sobie jako o “urbaniście przestrzeni społecznej.”

Widząc tak imponującą architekturę i wspaniały system identyfikacji aż chce się wrócić do szkoły, szczególnie do szkoły w sercu Nowego Jorku. Na pewno nie opuścilibyśmy ani jednych zajęć 😉

zdjęcia: designboom.com,
           newschool.edu
           lostiempos.com