fbpx
Title Image

Je m’appelle Michał

Je m’appelle Michał

Je m’appelle Michał

Michał Batory  to wybitny grafik, plakacista. Tworzy oprawę graficzną dla prestiżowych teatrów i ośrodków kulturalnych.Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 1987 roku mieszka w Paryżu, a od 1994 roku pracuje jako niezależny grafik. Michał Batory – Polak, który podbił Francję, Polak, którego prace pojawiły się w słynnym, paryskim Luwrze.

mrs design
mrs design
mrs design
Michał Batory do obszaru designu wprowadził swój nietuzinkowy styl kreacji. Jego plakaty balansują na pograniczu dwóch światów – świata rzeczywistego i iluzji. Ukazują banalne przedmioty codziennego użytku przedstawione w surrealistyczny sposób. Stosowanie animizacji nie jest obce w pracach Michała Batorego. Artysta za cel stawia sobie uzyskanie braku jednoznacznej odpowiedzi, jednej możliwej interpretacji. Dobry plakat powinien skrywać tajemnicę, być niczym enigma, inaczej staje się pospolity i banalny.

mrs design
mrsdesign12

mrsdesign11

mrsdesign10

mrsdesign9

mrsdesign5

mrsdesign4

mrsdesign3

W Polsce projekty Michała Batorego znane są dzięki książkom Drzewa Babel. Batory odpowiada za każdą okładkę, która wyszła spod szyldu tego wydawnictwa. Jego najgłośniejsza praca to okładka do “Jedenastu minut” Paulo Coelho.

mrs design
mrsdesign7
mrsdesign6

Prace Michała Batorego zostały nagrodzone wieloma, światowymi nagrodami, między innymi w Niemczech, Bułgarii i Francji. Plakat “Piano-Folies” (który jest naszym zdecydowanym faworytem), został nagrodzony aż dwukrotnie, podczas Biennale w Meksyku i USA.

mrs design
Michał Batory – nazwisko warte zapamiętania. Polecamy oficjalną stronę grafika www.michalbatory.com

zdjęcia: michalbatory.com,
          howlingfromlodz.wordpress.com