fbpx
Title Image

Holiday with Airbnb

Holiday with Airbnb

Przed nami sierpień i wrzesień, czyli dwa, najgorętsze miesiące urlopowe, podczas których najchętniej wybieramy się na wakacje. Przy planowaniu wczasów możemy skorzystać z pomocy biura podróży bądź zorganizować pobyt na własną rękę. Jeśli jesteście zwolennikami drugiej opcji mamy dla Was zestawienie największych architektonicznych perełek portalu Airbnb.

Na początek trochę historii o Airbnb. W 2007 roku dwójka znajomych z San Francisco, Brian Chesky i Joe Gebbia, miała problemy finansowe i niewystarczający budżet by opłacić czynsz za mieszkanie. W tym czasie, w mieście, odbywała się konferencja Amerykańskiego Towarzystwa Projektantów Przemysłowych. 25letni znajomi postanowili wynająć pokój, a właściwie miejsce do spania ze śniadaniem, osobom, które nie znalazły wolnych pokoi w hotelach. Za 80$ Brian i Joe zapewniali gościom łóżko, śniadanie i swoje usługi jako przewodnicy po San Francisco. Tak narodził się pomysł na dochodowy biznes. Początkowo firma nosiła nazwę Airbed & Breakfast, później zastąpiono ją Airbnb. Do Briana i Joe’a dołączył Nathan Blecharczyk, który jest odpowiedzialny za serwis Airbnb.

air

Założenie trójki znajomych było proste – zebrać grupę ludzi, którzy mają wolną przestrzeń, miejsce do spania i chcieliby je wynająć turystom, którym znudziły się hotelowe pokoje. Obecnie ta “grupa ludzi” liczy ponad milion dwieście osób z 34 tysięcy miast w 190 krajach. Przewagą Airbnb nad innymi portalami jest jego osobowość, brak tu anonimowości, gospodarz wynajmujący swoją przestrzeń ma w portalu swoją wizytówkę ze zdjęciem oraz recenzjami, to samo tyczy się osób zainteresowanych wynajmem. Airbnb pokazuje, że nieważne ile kilometrów jesteśmy od naszego domu, w mieszkaniu wynajmowanym poprzez portal nie odczujemy zagubienia czy strachu. “Witaj w domu” to hasło promujące Airbnb, a jego logo to znak Bélo, symbol przynależności.

logo

Kolejnym atutem portalu jest urozmaicona oferta przestrzeni na wynajem, możemy wybierać spośród apartamentu, barki, zamku czy domku na drzewie. Przedstawiamy nasze “top 10” unikalnych ofert, architektonicznych perełek Airbnb (trudno było się zdecydować na tylko 10 pozycji).

Co sądzicie o przedstawionych wakacyjnych propozycjach wynajmu? Korzystaliście już z usług Airbnb bądź innej platformy zajmującej się wynajmem pokoi, czy jesteście zwolennikami hoteli? Jedno jest pewne na Airbnb znajdziemy niepowtarzalne przestrzenie z całego świata.

zdjęcia: airbnb.pl

Wróć do strony startowej bloga.