fbpx
Title Image

Describe It With Ink

tattoos

Describe It With Ink

Tatuaże, kiedyś kojarzone jedynie z grupą przestępczą czy marynarzami, dziś to modny element dekoracji ciała. Są coraz bardziej popularne, około 24% naszego społeczeństwa posiada przynajmniej jeden tatuaż.

Słowo „tatuować” oznacza “znakować” i wywodzi się z wyspy Tahiti. Historia tatuowania sięga starożytnego Egiptu. W Grecji tatuaż symbolizował szpiegów, w Rzymie przestępców i niewolników. Tatuaż odgrywał również znaczącą rolę w rytuałach i tradycji. Na azjatyckiej wyspie Borneo, na przedramionach, kobiety  tatuowały swoje umiejętności. Tatuaż miał działać jako talizman, znak wokół nadgarstków czy palców miał odganiać choroby. Przez tatuaż wyrażano również swoją przynależność do danej grupy społecznej. W Europie sztuka tatuowania została spopularyzowana dzięki kapitanowi James’owi Cook’owi.

tattoos

tattoos

tattoos

tattoos
tattoos
tattoos

Tatuowali się wszyscy, moda na tatuaże dotarła również na dwory królewskie, mieli je arystokraci, wysoko usytuowana elita, gentlemani i nadworne damy.

Współcześnie tatuaże służą do wyrażenia swoich przekonań, upamiętnienia ważnych wydarzeń czy po prostu ozdobienia ciała modnymi motywami. Design na skórze na dobre zagościł w naszym społeczeństwie, nie jest już to temat tabu czy powód do wstydu. Coraz więcej osób decyduje się na tatuaże większe, bardziej kolorowe, usytuowane w widocznym miejscu na ciele.

tattoo
tattoo

tattoo
tattoo

tattoo
tattoo
tattoo
tattoo

tattoo

tattoo

Obecnie najbardziej popularną, wytatuowaną osobą jest Rick Genest, znany jako Zombie Boy. Jego ciało w całości pokryte jest tatuażami przedstawiającymi ludzki szkielet. To dzięki nim Rick robi karierę jako model.

zombieboy
zombieboy

zombieboy
zombieboy

https://www.youtube.com/watch?v=9mIBKifOOQQ
Co sądzicie o takim sposobie znakowania? Czy tatuaż to sztuka czy może jedynie ślepa pogoń za modą?

zdjęcia: pinterest.com