fbpx
Title Image

Can you handle the truth?

mrs design

Can you handle the truth?

W poprzednim poście przypomnieliśmy historię Adobe Photoshop – najpopularniejszego programu do edycji fotografii. Pora na najpopularniejsze zdjęcia poddane obróbce graficznej, które przekonały nas na tyle, że uwierzyliśmy w ich autentyczność.

1) Abraham Lincoln
Zdjęcie po lewej  stronie jest nam wszystkim bardzo dobrze znane, ale czy wiedzieliście, że zostało “sklejone” z głowy prezydenta Lincolna i tułowia polityka Johna Calhouna?

mrs design
2) Józef Stalin
Nie od dziś wiadomo, że Józef Stalin w sposób radykalny usuwał swoich wrogów… i nie chodzi nam tylko o wojnę. Gdy tylko ktoś popadł w niełaskę Stalina zostawał wymazywany również ze wspólnych fotografii.

mrs design
3) Benito Mussolini
Osoba trzymająca lejce była zbędna na portrecie Mussoliniego.

mrs designmrs design
4) Uniwersytet w Wisconsin
Uniwersyteckie władze chciały pokazać różnorodność uczniów uczęszczających do ich placówki. Po wielu, nieudanych próbach postanowiono użyć Photoshopa.

mrs design
5) Péter Guzli – węgierski turysta
Prawdopodobnie najgorszy pomysł na użycie Photoshopa. Péter Guzli chciał pokazać jakoby stoi na szczycie WTC w dniu tragicznego ataku, 11.09.2001r., tak naprawdę zdjęcie zostało zrobione w 1997 r.

mrs design
6) Irańskie testy rakiet
Zdjęcie, które ukazało się w największych dziennikach. Po publikacji ujawniono, że wystrzał jednej z rakiet, został dodany komputerowo. W rzeczywistości podczas testów rakieta zawiodła.

mrs7 mrs8
7) “Helicopter Shark”
Fotografia, która zdobyła nagrodę “Zdjęcie Roku National Geographic”. Jednakże wkrótce okazało się, że jest to fotomontaż, złożony z paru zdjęć.

mrs design
8) Keira Knightley,  “Król Artur”
Po lewej stronie widzimy plakat promujący film w Anglii, po prawej na terenie Stanów Zjednoczonych. Jak widać Ameryka potrzebuje specjalnych efektów…

mrs design
9) Książę George
Na przedstawionej fotografii młody książę nie skończył nawet 10 miesięcy, ale to nie przeszkodziło plotkarskim magazynom na użycie Photoshopa.

mrs design
10) Madonna
Królowej Popu nie udało się ukryć swojego wieku… pomógł Photoshop.

mrs design
11) Lady Gaga “Vogue”
Po odmładzaniu, przyszedł czas na odchudzanie za pomocą magicznego kliknięcia.

mrs design
12) Beyonce “Loreal”
Kampania Loreal z udziałem piosenkarki jest na ustach wszystkich. W ostatnich dniach to właśnie najgorętsze zdjęcia poddane obróbce graficznej. Media aż huczą, komentarzy codziennie przybywa… według nas trochę na wyrost.

mrs design
Bez wątpienia Photoshop to potężne narzędzie. Łatwo się nabrać na jego triki, co pokazały przedstawione fotografie. Jednak należy pamiętać o umiarze, przy korzystaniu z określonych funkcji programu.

zdjęcia: buzzfeed.com,
           telegraph.co.uk