fbpx
Title Image

Bow Down to the Queen

mrs design

Bow Down to the Queen

Bloomberg, New York City Ballet, Citibank czy Tiffany & Co to tylko niektóre marki, dla których pracowała nasza, dzisiejsza bohaterka.

mrs design

Paula Scher to amerykańska graficzka, ilustratorka, malarska, wykładowczyni. Od ponad czterech dekad jest w czołówce projektantów graficznych, jej prace zapisały się w kulturze amerykańskiej. Paula Scher to pierwsza kobieta, która dołączyła do studia graficznego Pentagram, od 1991 roku zarządza biurem w Nowym Jorku. Swoją karierę rozpoczęła w wytwórniach CBS i Atlantic. Dzięki swemu eklektycznemu podejściu do typografii Paula stała się bardzo wpływową artystką.

mrs design
W połowie lat 90tych projekty dla The Public Theater zmieniły tożsamość miejską, która stała się zróżnicowana i dynamiczna. Paula Scher swym talentem “wskrzeszała” klasyczne, amerykańskie marki takie jak Tiffany&Co, Windows czy Citibank. Do listy klientów Pauli można dopisać The New York Times Magazine, GQ, Jazz at Lincoln Center, the New Jersey Performing Arts Center, The Museum of Modern Art (MoMA), New York City Ballet i wiele innych.

mrs design
Za swą twórczość Paula była wielokrotnie nagradzana, została włączona do Art Directors Club Hall of Fame. W 2001 rokun otrzymała najwyższe, zawodowe wyróżnienie – Medal AIGA (American Institute of Graphic Arts), w uznaniu za jej osiągnięcia i niekwestionowany wkład w rozwój grafiki. W 2013 roku, z rąk Michelle Obama, Paula odebrała nagrodę na National Design Awards. Wyróżnienia za twórczość artystki nie mają końca, jej prace są doceniane na całym świecie.

Przedstawiamy mistrzowskie projekty naszej dzisiejszej artystki… tak, rebranding Windowsa to jeden z nich.

mrs design
mrs design
mrs design
mrsdesign4

mrsdesign3

mrs designmrs designmrs designmrs design
mrs design
mrs design
mrs design

Nie trzeba być grafikiem, artystą by zwrócić uwagę na twórczość Pauli Scher. Doceniana przez krytyków, jak i zwykłych ludzi. Paula Scher zmieniła świat designu i nie przestaje nas zachwycać.

zdjęcia: pentagram.com,
           pinterest.com